• +48 513 279 797
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BeHaPeks

Nasze usługi związane z PPOŻ

Plan ewakuacji

ppoz3Proponujemy utworzenie kompleksowego planu ewakuacji zgodnego z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego. Dzięki wyznaczeniu tablic, które zamontowane są w konkretnych miejscach w Twoim obiekcie, każda z osób przebywających wewnątrz doskonale zdaje sobie sprawę, gdzie znajdują się istotne drogi, miejsca zbiórek, wyjścia ewakuacyjne, klucze, sprzęt gaśniczy i urządzenia ppoż. Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Mysłowice – działamy na terenie ww. miast i okolic.

Warto wiedzieć, że sporządzenie planu ewakuacji, a także jego graficzne przygotowanie, jest ściśle określone prawem (m.in. w rozporządzeniu MENiS, 31.12.2002 r., Dziennik Ustaw z 2003 r., numer 6, pozycja 69 czy rozporządzeniu MKiDN, 01.12.2008 r., Dziennik Ustaw, numer 229, pozycja 1528) zarówno w budynkach użyteczności publicznej, np. szkoły, placówki edukacji, muzea, jak i firmach. BHP to niezwykle ważne przepisy, niestety często traktowane po macoszemu. W sytuacjach kryzysowych okazuje się jednak, że ratują życie oraz mienie. Dbamy o ich przestrzeganie m.in. w Mysłowicach, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi, a także Będzinie, polecając wywieszanie planu ewakuacji w ogólnodostępnych miejscach. Z doświadczenia wiemy, że przyciągają one uwagę użytkowników. Ponadto znaczna większość populacji jest wzrokowcami – przez co takie graficzne przedstawienie warunków ewakuacji z budynku zostaje szybciej zapamiętane i daje wymierne rezultaty.

Kolejnym ważnym atutem umieszczania w budynkach planu ewakuacji jest walor informacyjny. Przedstawia on usytuowanie konkretnych pomieszczeń czy rodzaju powierzchni. Każdy plan ewakuacji jest adaptowany do lokalnych warunków, w których będzie fizycznie się znajdował. Wszystko po to, aby można było dokonać właściwej orientacji.

Cena Graficznego Planu Ewakuacji Budynku uzależniona jest od charakterystyki (powierzchni, poziomu skomplikowania) obiektu oraz liczby zamówień.


© 2021 BeHaPeks. All Rights Reserved. Designed by InnoVea